Labākās prakses vadlīnijas
Lai nodrošinātu, ka piegādes ķēdē GTVN tiek komunicēts precīzi, jāveic atsevišķas ļoti svarīgas darbības. Tas nodrošina, ka ar jebkuru noskenēto svītrkodu saistītie dati tiek asociēti ar precīzu, aktuālu informāciju. Īpaši tas attiecas uz vienībām, kuras tiek nolasītas kases terminālos, kur precīzu datu trūkums var izraisīt juridiskas sekas.
GTVN izmantošana nodrošina piegādes ķēdes risinājumu jebkuras pārdodamās vienības identifikācijai (vienība, kurai tiek noteikta cena vai par kuru izrakstīts rēķins vai kura tiek pasūtīta). Kopējās piegādes ķēdes izmaksas tiek samazinātas, ja piegādes ķēdes partneri stingri ievēro vienus un tos pašus GTVN piešķiršanas noteikumus.
Šeit piedāvātās “Labākās prakses” vadlīnijas attiecināmas uz visām vienībām. Tās izstrādājuši ražotāji, izplatītāji un mazumtirgotāji ar mērķi palīdzēt piegādes ķēdē izvairīties no jebkuriem pārpratumiem attiecībā uz produkta identifikāciju un produkta pievienošanu (product listing) mazumtirgotāja datu bāzē piegādes ķēdē.
- GTVN piešķiršana un GTVN pārveidošana svītrkodā ir tehnisks process, kura noteikumi aprakstīti GS1 Vispārējās specifikācijās. Produkta pievienošana ir jauna produkta pievienošanas process uzņēmuma preču klāstā. Produkta pievienošana ir tirdzniecības sarunu rezultāts starp pircēju un pārdevēju.
- Lai nodrošinātu precīzas informācijas nonākšanu līdz gala patērētājam, vienības izmaiņas var nozīmēt jaunu GTVN. Jauns GTVN automātiski nenozīmē jaunu produkta pievienošanu.
- GTVN piešķiršana un produkta pievienošana datu bāzē jāizskata kā divi pilnīgi atšķirīgi lēmumi: GTVN piešķiršana nav sarunu objekts.
- Zīmola īpašnieks saviem klientiem sniedz visu datu bāzes informāciju par produktu , ideālajā gadījumā, izmantojot elektroniskās datu apmaiņas (EDA) ziņojumu vai e-produktu katalogu, bet ne vēlāk kā brīdī, kad notiek vienības pievienošana preču klāstā. Laika ierobežojošas preču reklamēšanas vai produkta attīstības gadījumos, šī informācija ir jāpaziņo jau iepriekš, tādejādi ļaujot mazumtirgotājam šo informāciju pārbaudīt un iekšēji apziņot.